Iнформація про будівельний проект

Проект: Будівництво дитячого будинку сімейного типу у м. Дунаївці Хмельницької обл., по вул. Козацька, 22.

Проблема опіки та виховання дітей-сиріт залишається дуже гострою на території країн бувшого Радянського Союзу, в тому числі і в Україні. На це впливає не лише економічна криза, яка вже триває довгий період часу, але й знищенні в часи пануючого атеїзму духовні, моральні цінності. В діючих сьогодні дитячих будинках залишилися „традиції” радянського підходу до виховання сиріт.

В Україні переважна кількість сиріт виховуються у державних дитячих будинках. Така система повстала ще після ІІ Світової війни, коли радянська влада організовувала великі державні сиротинці, щоб вирішити проблему значної кількості безпритульних сиріт. Нажаль, в подальшому влада так і не змінила підхід, не створювалися дитячі будинки сімейного типу, населення не заохочувалося достатньою мірою до всиновлення сиріт.

Сьогоднішній стан державних дитячих будинків є жалюгідним. Крім того, що держава не фінансує свої дитячі будинки в належному розмірі, діти-сироти в таких будинках ізольовані, не набувають життєвих навичок. Виходячи в світ молода людина після дитячого будинку часто є безпорадною.

Забезпечити повноцінний розвиток та реабілітацію травмованої сирітством людської особистості, державні дитячі будинки не можуть. Не дивно, що кожний третій вихованець таких будинків стає на дорогу злочинності. Часто сироти тікають з дитячих будинків, живуть бродяжництвом, вчяться жебракувати, красти, нюхають токсичні речовини, палять. Більш старші можуть розпочати вживати наркотики. У державних дитячих будинках вихованці розпочинають дуже рано статеве життя.

Карітас-Спес Кам’янець-Подільської дієцезії прагне створити дитячий будинок сімейного типу у м. Дунаївці. Сім’я Бруневича Олександра, який разом з дружиною виховують трьох власних дітей готова і прагне усиновити ще до 10 дітей-сиріт. Однак, відсутність достатньої житлової площі не дозволяє їм це зробити.

Сім’я Бруневичів є без перебільшення зразковою: діти виховуються у любові, добре навчаються у школі, розвивають свої таланти, вчяться бути відповідальними і працьовитими. Тому, ми переконані, що усиновлені діти будуть щиро прийняті до сім’ї і зможуть після певного часу адаптації добре себе почувати у нових умовах.

Будівництво будинку, який залишиться у власності Карітас-Спес Кам’янець-Подільський, надасть можливість постійно використовувати його як дитячий будинок сімейного типу. Ми неодноразово зверталися до Дунаєвецької місцевої влади з проханням виділити земельну ділянку для будівництва Дитячого Будинку. Однак, влада пропонувала або ділянку, що знаходиться на стику двох вулиць, звідки постійно летить пилюка та доноситься гуркіт, або ділянку у прилеглому селі, однак туди не має доброї дороги – нам навіть не вдалося доїхати до місця. За другу ділянку влада хотіла ще отримати кошти. Тому питання земельної ділянки довелося вирішувати по-іншому: сім’я Бруневичів передала у власність Карітас-Спес частину своєї земельної ділянки для будівництва такого Дитячого Будинку.

Безпосередньо керувати процесом будівництва будуть працівники Карітас-Спес, які мають значний досвід у будівництві.

Виконувати роботи будуть досвідчені будівельники з Дунаївців.  Планується, що будинок буде побудовано з дотриманням усіх технологічних вимог і здано у експлуатацію протягом 2 років. Уже є зроблені будівельний паспорт, кошторисна документація і повідомлення про початок будівельних робіт. За умови системного фінансування до кінця 2018 року буде збудовано коробку будинку, змонтовано дах, встановлено вікна та вхідні двері, підведено усі зовнішні комунікації. Натомість, після перезимування, будуть проведені усі внутрішні оздоблювальні роботи, встановлені усі системи та мережі, облаштовано двір. Почати експлуатацію дому можна буде від липня 2020 року.

Площа будинку, згідно будівельного плану становить 267 м2.

Загальна сума проекту, разом з виготовленням документації, складає 2975037 грн., що дорівнює приблизно 92 970 EURO.

Карітас-Спес Кам’янець-Подільський бере на себе питання знаходження необхідних меблів та обладнання для будинку. Меблі будуть набуті в ході будівництва будинку. Обладнання будинку і меблі будуть власним вкладом Карітас-Спес у цей проект.

Утримання такого дитячого будинку відбуватиметься за рахунок заробітної плати батька та матері, соціальної допомоги, яку надає держава сім’ям. Певну допомогу у функціонуванні будинку надаватиме Карітас-Спес Кам’янець-Подільський та Римсько-Католицька парафія Св. Михаїла у Дунаївцях.

Звертаємося до Вас з сердечним проханням підтримати цей проект молитвою і пожертвуванням.